Instant On – Wi-Fi od Aruby dla SMB

Wydajna i bezpieczna sieć bezprzewodowa to niezbędny element każdego biznesu. Mimo to, w przypadku wielu małych i średnich firm inwestycja w odpowiednią infrastrukturę sieciową często jest na samym dole listy priorytetów. Tymczasem budowa nowoczesnej sieci WLAN nie jest dziś specjalnie trudna, nie musi też być kosztowna. Z pomocą przychodzą innowacyjne rozwiązania Instant On stworzone przez HPE Aruba.

Szybkie, niezawodne i przede wszystkim bezpieczne sieci bezprzewodowe przez długi czas zarezerwowane były jedynie dla dużych firm i instytucji wykorzystujących urządzenia klasy Enterprise. Ze względu na wysoką cenę, a często także skomplikowaną obsługę, z reguły nie były one dostępne dla firm z sektora MŚP. Jednak wraz z rozwojem produktów sieciowych opartych o zarządzanie wyniesione do chmury, sytuacja ta uległa zmianie. Dziś nawet mikro przedsiębiorstwa mogą korzystać z funkcjonalności znanych do niedawna wyłącznie ze świata Enterprise. Doskonałym przykładem jest tu system Instant On stworzony przez HPE Aruba.

Instant On to linia urządzeń sieciowych przeznaczonych dla mikro oraz małych przedsiębiorstw z niewielkim lub ograniczonym wsparciem informatycznym, szukających wydajnych i bezpiecznych rozwiązań, które będą jednocześnie proste w konfiguracji i nie zrujnują firmowego budżetu. – W ramach grupy znajdziemy kilka modeli punktów dostępowych: wewnętrzne, montowane do sufitu, zewnętrzne oraz takie, które bez problemu postawimy na naszym biurku – tłumaczy Mateusz Turski, Business Development Manager HPE Networking & Aruba solutions, w ALSO Polska – W mojej ocenie urządzenia te najlepiej sprawdzą się w niewielkich obiektach takich, jak restauracje, przychodnie medyczne, małopowierzchniowe sklepy, pensjonaty czy hotele ze skromną  bazą noclegową. W ciągu kilku ostatnich lat w Polsce powstało mnóstwo start-upów. Instant On sprawdzi się także tutaj – w małym biurze, zatrudniającym kilkanaście osób – dodaje.

Co istotne, do budowy i uruchomienia sieci z wykorzystaniem urządzeń z grupy Instant On nie potrzeba zaawansowanej wiedzy technicznej. Wystarczy je włączyć, pobrać aplikację Instant On na swój telefon i przejść przez krótki proces  konfiguracji. – Stworzenie sieci bezprzewodowej jeszcze nigdy nie było tak proste. Proces zajmuje dosłownie kilka minut, a całość prac można wykonać z wykorzystaniem smartfonu z systemem iOS lub Android. Po podłączeniu urządzeń Instant On do źródła zasilania wystarczy aktywować dostęp do Aruba Instant On, pobrać aplikację na urządzenie mobilne, a następnie postępując zgodnie z poleceniami skonfigurować sieć. To wszystko. Co istotne, dzięki zarządzaniu i monitorowaniu w chmurze Aruba Instant On, dana sieć będzie stale dostępna dla jej właściciela czy administratora – przekonuje Filip Pogoda, Systems Engineer HPE Networking & Aruba solutions, w ALSO Polska.

Klienci mają do wyboru dwa modele zarządzania – aplikacyjny lub chmurowy. Z jednego komputera czy telefonu można zarządzać wieloma lokalizacjami. System obsługuje wszystkie platformy 802.11ac Wave 2, a jego niebywałą zaletą jest zintegrowany standard bezpieczeństwa WPA2/WPA3, OWE. – Rozwiązanie zostało wprowadzone na rynek z myślą o klientach, którzy znają i cenią sprzęt HPE, jednak z różnych przyczyn, dotychczas nie mogli sobie na niego pozwolić – podsumowuje Mateusz Turski.

Pełna gama urządzeń HPE Aruba Instant On dostępna jest w ofercie ALSO Polska.

Borys_1

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.