Microsoft AZURE CSP – odkryj zaawansowane raporty w ALSO Cloud Marketplace

Analiza raportów to proces pochłaniający mnóstwo czasu, który można przeznaczyć na działania przynoszące przedsiębiorstwu zysk. Nie trać czasu na skomplikowaną analizę raportów oraz zestawień Microsoft Azure i powierz ją nowoczesnemu systemowi, który zrobi to za Ciebie bezbłędnie!

Jeżeli chcesz uwolnić się od tego obowiązku, wystarczy skorzystać z zaawansowanego narzędzia raportowania, które znajdziesz w ALSO Cloud Marketplace – zupełnie za darmo. Dzięki raportom w ALSO Cloud Marketplace przygotowanie i analiza comiesięcznego zużycia, nie będzie już dla ciebie wyzwaniem. Będzie to prosta i błyskawiczna czynność, dzięki której zaoferujesz swojej firmie, jak i również twoim klientom, pełny przegląd aktualnej sytuacji biznesowej. W kilka sekund wygenerujesz potrzebne zestawienia zarówno bieżącego zużycia, jak i danych historycznych.

Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy i ile czasu oszczędzisz dzięki biznesowym raportom dostępnym wyłącznie w ALSO Cloud Marketplace.

Klika słów o raportowaniu AZURE w ALSO Cloud Marketplace

Każdy z naszych Partnerów zarejestrowanych w ALSO Cloud Marketplace, otrzymuje od nasz sześć szczegółowych raportów zużycia MS Azure w modelu CSP. Dostępne są one za pomocą jednego kliknięcia.

Rodzaje raportów AZURE w ALSO Cloud Marketplace

  • Azure Usage Reconciliation (.xlsx)
  • Azure Usage Reconciliation RAW data (.xlsx)
  • Azure Usage Reconciliation for Customer (.xlsx)
  • Azure Insights (Power BI)
  • Azure Insights for Customer (Power BI)
  • Azure Price List (.xlsx)
zdjęcie 1

Widok listy raportów po pierwszym okresie rozliczenia MS AZURE Subscription na portalu ALSO Cloud Marketplace.

Dostęp do raportów możliwy jest przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Są one dostępne na platformie ALSO Cloud Marketplace, która w pełni funkcjonuje jako środowisko SaaS, przez co nie trzeba mieć dostępu do komputera, aby mieć możliwość skorzystania z każdego z nich, w dowolnej chwili.

Możliwość pobrania raportów pojawia się po zalogowaniu na platformę i wybraniu konkretnej subskrypcji.          Na jednym koncie MS Tenant można mieć wiele subskrypcji MS AZURE, a do każdej z nich przygotować osobne zestawienie.

Jedną z licznych zalet takiego rozwiązania jest jak najczęstsze odświeżanie, tak aby prezentowane dane były jak najbardziej aktualne. Dane w raportach w formacie Excel (.xlsx) są aktualizowane co miesiąc uwzględniając przebieg rozliczeń – na koniec każdego miesiąca.  Raporty MS Power BI – dane są aktualizowane co ok. 48 godzin zgodnie z danymi Microsoft.

 

Platforma ALSO Cloud Marketplace oferuje kilka rodzajów raportów:

Azure Usage Reconciliation (.xlsx) oraz Azure Usage Reconciliation for Customer (.xlsx) – raport obejmuje bardzo szczegółowe zestawienie ostatniego okresu rozliczeniowego (ostatniego zafakturowanego miesiąca). Otrzymujemy w nim informacje o każdej zużytej jednostce MS AZURE lub jej części, wraz z danymi o czasie, w którym zużycie zostało wygenerowane oraz ile kosztowało jednostek wraz z przeliczeniem na koszt w PLN. Wersja Azure Usage Reconciliation for Customer zawiera ustalone przez Partnera ceny zasobów dla klienta końcowego.

Azure Usage Reconciliation RAW data (.xlsx) – raport obejmuje zestawienie historycznego okresu rozliczeniowego w cenach po jakich Partner kupuje w ALSO Cloud Marketplace. Raport generowany jest w polskich złotówkach (aktualny przelicznik EURO = 4,30zł – może w przyszłości ulec zmianie.). Przy użyciu przycisku „Get Usage RAW DATA” określamy zakres miesięcy lub lat w jakim chcemy wygenerować zestawienie. Każdy miesiąc generowany jest jako osobna arkusz w pliku przez co zachowujemy pełną przejrzystość rozliczenia.

Menu kontekstowe w ALSO Cloud Marketplace po wybraniu subskrypcji Azure.

Menu kontekstowe w ALSO Cloud Marketplace po wybraniu subskrypcji Azure.

 

zdjęcie 3

Przykład raportu AZURE Usage Reconsilation Report (VPN+Virtual Machine)

Azure Insights (Power BI) oraz Azure Insights for Customer (Power BI) – to interaktywne wizualizacje za pośrednictwem platformy MS Power BI. Zestawienie prezentuje koszty Partnera w ALSO za usługi jakie zużyli jego klienci. Odbiorca raportu nie musi posiadać subskrypcji Power BI, wszystko działa w oparciu o wtyczkę dla większości najpopularniejszych przeglądarek stron www na rynku. Możemy dowolnie filtrować dane zarówno pod kątem konkretnych zasobów jak również zakresu dat. Dzięki temu raport AZURE Insights może stać się doskonałym narzędziem podczas wszelakich prezentacji oraz dyskusji dając możliwość natychmiastowego dostępu do wizualizacji aktualnej czy też historycznej sytuacji. Raport odświeżany jest co 48 godzin dzięki czemu mamy możliwość reakcji na wszelkie anomalie zużycia. Wersja Azure Insights for Customer zawiera ustalone przez Partnera ceny dla klienta końcowego.

zdjęcie 4

Przykład raportu AZURE Insight. Raport generowany przy użyciu MS Power BI. Brak konieczności posiadania subskrypcji Power BI.

Azure Price List (Excel) – dostępny tylko dla Partnerów ALSO. Aktualny, szczegółowy cennik usług AZURE CSP. Doskonałe pomoc przy tworzeniu projektów i szacowania kosztów.

zdjęcie 5

Cennik kosztów dla Partnera usług MS AZURE CSP generowany z poziomu ALSO Cloud Marketplace.

Więcej o ofercie Microsoft AZURE w ALSO Cloud Marketplace

  • ALSO Polska współpracuje tylko z Partnerami Handlowymi.
  • Jeżeli nie jesteś jeszcze partnerem ALSO Cloud Marketplace ZAREJESTRUJ SIĘ >>>>
  • Jeżeli twój sprzedawca nie posiada dostępu do raportów w ALSO Cloud Marketplace prześlij mu kontakt do nas, chętnie pomożemy we wszystkich czynnościach, abyś jak najszybciej udostępnić ci raporty.

Ponadto dla każdego zarejestrowanego Partnera na ALSO Cloud Marketplace oferujemy wsparcie naszych, inżynierów lokalnych oraz zespołu ponad 20-stu specjalistów zatrudnionych przez całą grupę ALSO Holding. Wsparcie obejmuje przygotowywanie ofert, wsparcie licencyjne, techniczne oraz koncepcyjne w projektach wdrożeniowych i migracyjnych. Szkolenia i warsztaty stacjonarne oraz online. Jako jedyni oferujemy możliwość podnoszenie kompetencji Partnera we współpracy z certyfikowanymi inżynierem ALSO. Programy wsparcia projektów, specjalne warunki na projekty, środki do testów “AZURE Proof of Concept” oraz wsparcie przy Microsoft Incentives.

Obejrzyj krótką prezentację raportowania w ALSO Cloud Markeptlace.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: sales.pl@also.cloud

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.