Podsumowanie CES 2020 – najciekawsze premiery!

Dla fanów technologii prawdziwe święta zaczynają się w nie grudniu, a w styczniu, w czasie corocznych targów CES. W Las Vegas spotykają się przedstawiciele największych producentów na rynku, a także początkujących firm, którzy prezentują nowatorskie rozwiązania, niestandardowe produkty oraz, mające wprowadzić nowe trendy, prototypy. To czas premier, zachwytów i zaskoczeń. Poniżej przedstawiamy listę, naszym zdaniem, najciekawszych produktów, które można było zobaczyć w tym roku.

  • Intel zaprezentował tablet, nazwany Horseshoe Bend, którego 17,3 calowy ekran składa się na pół. Urządzenie póki co nie wejdzie do sprzedaży, producent będzie na nim testował różnego rodzaju nowatorskie pomysł.
  • Inaczej w przypadku najnowszego dziecka Lenovo, czyli ThinkPad X1Fold. Ten składy komputer, wyposażony w ekran OLED o 13,3 cala, można postawić jak standardowy laptop, mając do dyspozycji dwa, dotykowe ekrany, jeden w pionie, drugi w poziomie, będzie miał sklepowa premierę w październiku 2020. Urządzenie zostało wyposażone w procesory Intel, a pracuje na systemie operacyjnym Windows 10. Jego cena ma wynosić 2499 dolarów.
  • Targi CES od dłuższego czasu przyciągają również marki samochodowe, które w ich trakcie prezentują swoje nietypowe modele. W tym roku Mercedes pochwalił się autem, inspirowanym filmem „Avatar”, przy którego projektowaniu brał udział sam James Cameron. Pojazd posiada jedną, szczególną cechę. Bez problemu porusza się do przodu i tyłu, co raczej nie budzi zachwytów, ale zaskakująca jest jego możliwość jechania na boki.  Takie rozwiązanie znacząco może usprawnić wiele manewrów, takich jak parkowanie. Samochód jest oczywiście elektryczny i wypełniony elektroniką, w tym czujnikami biometrycznym.
  • Elektryczny samochód zaprezentowało również Sony. Firma, która do tej pory raczej nie kojarzyła się z produkcją aut, stworzyła autonomiczny sedan nazwany Vision-S. Prototyp został wyposażony z ekrany w desce rozdzielczej i na zagłówkach. W samochodzie brakuje też klasycznych lusterek, które zastąpiono cyfrowymi odpowiednikami.
  • Japoński gigant oprócz samochodu, pokazał również logo PS5. Premiera najnowszej konsoli od Sony będzie miała miejsca pod koniec 2020 roku.
  • Samsung i przykuł uwagę gości kilkoma nowinkami. Najciekawszą z nich jest Ballie, mały robot, przypominający piłkę do tenisa, który ma pomóc w zarządzaniu inteligentnym domem. Żółty pomagier wyposażony jest w kamerę, z której obraz może być streamowany do telefonu właściciela. To jednak dopiero początek. Ballie będzie w stanie m.in. podnosić elektryczne zasłony, włączyć telewizor, uruchomić odkurzacz, a także wezwać pomoc, jeśli któremuś z domowników coś się stanie. Data premiery sklepowej i cena urządzenia pozostają tajemnicą.
  • Oprócz tego Samsung pochwalił się obracany telewizor Sero TV.  Za jego pomocą można oglądać wideo zarówno w pionie, jak i w poziomie. Przekątna ekranu to 43, a rozdzielczość to 4K UHD.
  • LG zaprezentowało natomiast 8 modeli telewizorów, wśród których najbardziej wyróżnia się ten zwijany. Singature OLED R, niedługo ma trafić do sprzedaży. Wyświetlacz wysuwa się po naciśnięciu przycisku, dzięki czemu nie zajmuje miejsca, gdy jest nieużywany. Produkt połączony jest z nagłośnieniem Dolby Atmos.
  • Start-up Guru pokazał bezprzewodową ładowarkę, która wypełni baterie telefonów energią za pomocą fal radiowych.

Las Vegas, Nevada, USA skyline over the strip at dusk.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.