Jak zyskać miejsce na drugi dysk w laptopie

Jak często w ciągu ostatniego roku używałeś odtwarzacza płyt CD/DVD w notebooku? Prawdopodobnie nie miałeś ku temu zbyt wielu okazji. Może więc warto rozważyć małą zmianę, która zwiększy wydajność twojego komputera? Wystarczy adapter i zamiast niepotrzebnego napędu będziesz miał do dyspozycji dodatkowy dysk na dane.

Istnieje wiele szybszych i wygodniejszych sposobów przenoszenia danych niż płyty CD lub DVD. W sprzedaży są szyfrowane pendrive’y o dużej pojemności lub zewnętrzne dyski, a zawsze możesz też skorzystać z usług chmurowych. Wobec tylu alternatyw, czołowi producenci notebooków rezygnują już z montowania napędów w oferowanych klientom modelach. Co jednak, jeśli posiadasz nieco starszego laptopa i masz w nim nieużywany od miesięcy napęd?

Kliknij i ulepsz swojego notebooka!

Drugi dysk w laptopie

Jak szybko i łatwo zwiększyć możliwości notebooka? Najprostszy sposób na rozbudowę laptopa to inwestycja w kieszeń na dysk, którą montujemy w miejsce napędu CD/DVD. W zależności od rodzaju wybranego adaptera, możemy następnie zainstalować odpowiadający naszym potrzebom dysk twardy lub SSD. Szeroką gamę kieszeni oferuje firma Gembird. W portfolio ABC Data dostępne są:

– adapter na napęd DVD SATA 9,5mm

Pasuje do wnęki na napęd DVD SATA 9,5mm. Obsługuje karty ze złączem M.2 o standardzie 2230, 2242, 2260 i 2280. Wymiary: 128 x 127 x 9,5 mm.

– adapter na napęd DVD Sata 12,7mm

Pasuje do wnęki na napęd DVD SATA 12,7mm. Obsługuje karty ze złączem M.2 o standardzie 2230, 2242, 2260 i 2280.  Wymiary: 128 x 127 x 12,7 mm.

– adapter slim

Przeznaczony do instalacji dysku HDD/SSD 2,5’ w zatoce 5,25. Obsługuje wszelkie dyski 2,5’ SATA do 9,5 mm. Wymiary: 130 x 127 x 9,5 mm.

– adapter na napęd 12mm

Przeznaczony do instalacji dysku HDD/SSD 2,5’ w zatoce 5,25. Wspiera wszystkie dyski 2,5’ SATA o wysokości do 12 mm. Wymiary: 130x127x12,7

Szybki montaż adaptera

Sama instalacja kieszeni na dysk jest bezproblemowa i zajmuje z reguły tylko kilka chwil. Wystarczy odkręcić napęd optyczny i w uwolnione miejsce zamontować zakupiony adapter wraz z wybranym dyskiem. Taka operacja zajmuje najwyżej parę minut i przynosi wymierne korzyści użytkownikowi. Drugi dysk to dodatkowa przestrzeń do pracy, a jednocześnie szansa, by poprawić wydajność posiadanego sprzętu.

Nie korzystasz już z płyt CD/DVD? Zamień napęd optyczny na dysk SSD/HDD, wybierając sprawdzone adaptery firmy Gembird.

Kliknij i ulepsz swojego notebooka!

Adapter notebook Gembird

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.