Wzrost sprzedaży i ponad miliard zł przychodów w I kwartale 2019

Dynamiczny wzrost sprzedaży w obszarze nowych technologii mobilnych przyczynił się do dobrych wyników ABC Data w I kwartale 2019 roku.

W marcu 2019 szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy ABC Data wyniosły 353 mln zł, co oznacza wzrost o około 3% w porównaniu do marca 2018 (+9,7 mln zł). Z kolei szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży za cały I kwartał 2019 wyniosły 1 031 mln zł. Tu również odnotowaliśmy wzrost o około 3% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego (+28 mln zł).

Na ten dobry wynik wpłynął przede wszystkim wzrost w obszarze nowych technologii mobilnych, których sprzedaż w marcu zwiększyła się o 87% r/r, a w biorąc pod uwagę cały pierwszy kwartał, o 58% rok do roku. Marzec to kolejny miesiąc potwierdzający trend, który obserwujemy od pewnego czasu, czyli dynamiczny wzrost w obszarze technologii mobilnych. To efekt ciągłego poszerzania naszej oferty smartfonów czołowych globalnych producentów oraz urządzeń ekosystemowych – komentuje Ilona Weiss, prezes zarządu ABC Data S.A. – W przypadku pozostałych linii produktowych, wyniki sprzedażowe są zgodne z naszymi założeniami na ten okres – dodaje Ilona Weiss.

Team analyzing 3D AR chart, tablet computer, growing chart, investment success

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.