Usługi zmieniają rynek dystrybucji IT – nowy raport GTDC

Dystrybutorzy są niezbędnym elementem łańcucha sprzedaży. By jednak zachować obecny status, muszą modyfikować swoje modele biznesowe. Skutecznie adaptować się do nowych trendów na rynku cyfrowym lub nawet wyprzedzać je, wytyczając kierunek zmian. Cytując Prezes Zarządu ABC Data Ilonę Weiss: Kto nie wyprzedza innych i zbyt długo zastanawia się nad tym, co tu i teraz, zostaje w tyle. W efekcie długo musi nadrabiać braki. Dlatego wiele rzeczy robimy jako pierwsi. Dzięki temu to my wybieramy najbardziej apetyczny kawałek tortu. O tym, że współcześnie na sukces w dystrybucji wpływa szeroka oferta usług przekonuje nowy raport Global Technology Distribution Council (GTDC) „Services Capabilities Transform IT Distribution In Europe”.

Wyniki badań przeprowadzonych na potrzeby raportu potwierdzają kierunek i dynamikę zmian, które zachodzą na rynku nowych technologii. Trendami wyznaczającymi przyszłość dystrybucji są VAD, cloud, e-commerce, m-commerce i mobile. Dystrybutorzy od pewnego czasu intensyfikują więc inwestycje w usługi i oferują dziesiątki nowych usług dla swoich partnerów. Kluczowe, jak wskazują przedstawiciele czołowych firm dystrybucyjnych oraz analitycy rynku, jest poszerzanie oferty podstawowej o wartość dodaną i reagowanie na zmiany, którym podlega branża. Dystrybutorzy nie tylko muszą dysponować szerokim portfolio, ale mieć ofertę dobrze dopasowaną do oczekiwań producentów, resellerów i integratorów, którzy liczą, że dostawca zapewni im kompleksowe usługi. ABC Data dwadzieścia lat temu udowodniła, że e-commerce w B2B ma sens i potencjał. Obecnie, również jako pierwsza, aktywnie wychodzi poza tradycyjną dystrybucję, inwestując w dalszy rozwój e-commerce, ale również chmurę czy usługi z wartością dodaną.

Zachęcamy do lektury raportu dostępnego na stronie GTDC Research Center, w którym obok czołowych przedstawicieli firm należących do GTDC występuje także Prezes Zarządu ABC Data Ilona Weiss. Już wkrótce na łamach ABC Data News, w nawiązaniu do publikacji, przybliżymy przykłady nowych usług, które wyróżniają dystrybutorów technologii.

Global Technology Distribution Council (GTDC) to organizacja branżowa reprezentująca czołowych światowych dystrybutorów technologii. Członkowie GTDC uzyskują rocznie ponad 130 miliardów dolarów wpływów ze sprzedaży produktów, usług i rozwiązań za pośrednictwem zróżnicowanych kanałów biznesowych.GTDC_foto

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.