TOP 5 – dlaczego szyfrowany dysk SSD?

Każdego miesiąca dowiadujemy się o kolejnych wyciekach danych i udanych atakach cyberprzestępców na rozmaite organizacje. Ochrona zasobów wymaga dzisiaj nie tylko przeszkolenia pracowników i wdrożenia odpowiednich procedur, ale też inwestycji w nowe technologie. Dlaczego powinny być wśród nich szyfrowane dyski SSD? Oto lista pięciu najlepszych powodów!

1. Ponieważ wycieki danych są kosztowne

Raporty nie pozostawiają wątpliwości. Przeciętnie w wyniku wycieku danych w niepowołane ręce dostają się informacje warte 3,62 miliona dolarów. Jeden rekord potrafi kosztować organizację 141 dolarów. Tymczasem elektroniczna ochrona danych przynosi znaczące oszczędności – szerokie wykorzystanie szyfrowania danych ogranicza koszty o 385 000 dolarów na zdarzenie.

2. Bo chcesz obniżyć koszty eksploatacji

Inwestycja w szyfrowane dyski SSD pozwala obniżyć koszty w porównaniu z szyfrowaniem programowym. Nie wymaga złożonej infrastruktury, potrzebnej do zarządzania kluczami szyfrującymi. Nie wymusza wprowadzania modyfikacji do systemu operacyjnego czy stosowanych aplikacji lub narzędzi. Zapewnia uproszczone zarządzanie systemami IT i szybsze wdrażanie komputerów PC, notebooków czy tabletów. W przypadku modeli Kingston UV500 organizacja ma jeszcze o tyle większą elastyczność, że może wybierać spośród dysków 2,5-calowych, M.2 oraz mSATA o różnych pojemnościach.

1280x400_Kingston

3. Bo wymaga tego twój biznes

W pewnych sektorach gospodarki szyfrowane dyski SSD są nieodzowne. Postawić na nie powinny duże korporacje i grupy, w których magazynuje się ogromne ilości danych i łatwiej o ludzki błąd. Coraz częściej wybierają je instytucje państwowe i firmy z sektora MSP, odpowiadając na wyzwania związane z zabezpieczeniem zasobów w dobie mobilnych, działających często w sieci pracowników, kontrahentów i klientów. Od pewnego czasu korzystają z nich też przedsiębiorstwa, które są zobligowane do utrzymywania wysokiego poziomu ochrony danych przez normy branżowe i ogólne przepisy prawa.

4. Ponieważ respektujesz RODO

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych weszło w życie 25 maja 2018 roku. Od tamtego dnia przepisy wskazują obowiązkowe zasady określające szczegółowe zagadnienia i procedury związane z ochroną danych. Organizacje, które się do nich nie zastosują i zaniedbają pewne aspekty, narażają się na kary w wysokości do 20 milionów euro lub 4% rocznych obrotów. Szyfrowane dyski SSD ułatwiają wprowadzenie zasad ochrony zasobów na wymaganym poziomie.

5. Ponieważ stawiasz na sprawdzone rozwiązania

Dysk dyskowi nierówny, ale w przypadku samoszyfrujących dysków SSD Kingstona firmy otrzymują gwarancję jakości.  Rodzina UV500 została zaprojektowana z uwzględnieniem standardu TCG Opal 2.0 i wykorzystuje najnowszą, 65-warstwową technologię pamięci flash 3D NAND oraz szyfrowanie sprzętowe metodą AES z 256-bitowym kluczem. Zgodność ze standardem organizacji Trusted Computing Group sprawia, że dostęp do sieci mają tylko autoryzowane komputery, a poszczególne modele doskonale uzupełniają oprogramowanie DLP do szyfrowania dysków w punktach końcowych, które jest oferowane przez niezależnych dostawców. UV500 to efekt trzydziestu lat pracy w zakresie projektowania bezpiecznych urządzeń – sprawdzony wybór dla organizacji stawiających na najwyższą jakość.

Sprawdź aktualne ceny dysków SSD Kingston UV500 w Interlinku!

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.