Tablety z potencjałem sprzedaży?

Kolejne raporty dotyczące poziomu sprzedaży tabletów wskazują, że ich sprzedaż spada. Światowy rynek tych urządzeń mobilnych kurczy się, ale wszystko wskazuje na to, że tendencja może wkrótce wyhamować, a nawet się odwrócić. Tablety mają nadal spory potencjał sprzedażowy.

W minionych miesiącach konsumenci wykazywali mniejsze niż wcześniej zainteresowanie tabletami. Ich miejsce w domach i firmach zaczęły zajmować wszechstronne i obdarzone coraz większymi ekranami smartfony czy phablety, a także poręczne i funkcjonalne ultrabooki, co można było zobaczyć choćby po wynikach poszczególnych producentów w kolejnych kwartałach 2016 i 2017 roku. Najbliższe miesiące mogą być jednak nowym początkiem dla tabletów.

Regularnie w ostatnim czasie mówi się o praktycznych zastosowaniach tabletów w biznesie i edukacji. Często wymienia się je jako istotny element rewolucji IoT. Postępująca cyfryzacja szkół zakłada m.in. wprowadzenie do klas urządzeń mobilnych, na których uczniowie mogliby w ciekawszy sposób zdobywać wiedzę i rozwijać kreatywność, a nauczyciele realizować program w bardziej interesujących dla młodych ludzi sposób. Zastępujące dziesiątki podręczników tablety to też większa wygoda dla dzieci, które nie muszą dźwigać ciężkich plecaków.

Dobrze wdrożone w organizacji tablety są z kolei w stanie znacznie usprawnić realizację procesów, pozwalając chociażby bardziej efektywnie wykorzystywać rozwiązania chmurowe i ułatwiać komunikację czy przekazywanie informacji. Wreszcie jako element smart home, tablety mogą stać się centrum dowodzenia inteligentnego domu i narzędziem komunikacji z wirtualnym asystentem.

W 2015 roku pojawiły się głosy wieszczące koniec ery tabletów. Choć sprzedaż tych urządzeń spadała, nadal znajdowały praktyczne zastosowania i nabywców zainteresowanych zakupem i wykorzystywaniem w konkretnych celach. Przyszłość w tym względzie rysuje się dla tabletów optymistycznie. Jak pokazują powyższe przykłady, nadal mają potencjał sprzedażowy, którzy resellerzy mogą wykorzystać.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.