Przed Distree EMEA: Co działo się w 2016 roku

Już 21 lutego w Monako rozpocznie się kolejna edycja Distree EMEA, a więc konferencji integrującej środowisko producentów, dystrybutorów i sprzedawców IT. Odliczając dni do rozpoczęcia, przypomnijmy sobie, co wydarzyło się w Grimaldi Forum przed rokiem.

Tradycyjnie już w drugiej połowie lutego na południu Francji spotkali się przedstawiciele firm z ponad sześćdziesięciu państw, w tym także polscy wystawcy. Czternasta edycja Distree EMEA upłynęła pod znakiem spotkań biznesowych, warsztatów i prezentacji. Uczestnicy konferencji mogli podczas towarzyszących jej targów obejrzeć sto pięćdziesiąt produktów różnych marek i zapoznać się z rynkowymi trendami. Reprezentowane w Monako były rozmaite segmenty rynku IT – zajmujące od lat silną pozycję laptopy, smartfony i dedykowane im akcesoria, jak i dynamicznie zwiększające swoją wartość drony czy rozwiązania Internetu Rzeczy.

Internet of things activationW trakcie wydarzenia zaproszone firmy analityczne wskazały na ogromny potencjał kategorii produktowych smart home i wearables. Dzisiaj wiemy już, że te prognozy nie były przesadzone, bo obie rozwijają się w szybkim tempie. Potwierdza to choćby raport firmy analitycznej Bain, która spodziewa się rocznych przychodów vendorów IT ze sprzedaży rozwiązań IoT w 2020 roku na poziomie 470 miliardów dolarów. Uczestnicy konferencji mogli też wziąć udział w prezentacjach poświęconych tematom budowania pozycji marki, przyszłości dystrybucji i łańcucha dostaw czy europejskich rynków sieciowych.

Konferencję zakończyła uroczysta gala, w trakcie których rozdano nagrody m.in. dla producentów wyróżniających się innowacyjną ofertą i prowadzoną strategią działań, a także dla dystrybutorów w uznaniu za ich wysokie kompetencje oraz działania podjęte w minionym roku. Jedną ze statuetek, dla najlepszego dystrybutora Europy Środkowo-Wschodniej, odebrała ABC Data.

W tym roku też jesteśmy w gronie nominowanych i mamy szansę na zwycięstwo po raz siódmy. Nie osiągniemy jednak tego sukcesu bez Waszej pomocy. Zachęcamy do udziału w głosowaniu – ankieta znajduje się pod tym linkiem. Dostęp do niej można także uzyskać, klikając poniższą grafikę lub skanując umieszczony na niej kod QR.600x400_pop-up

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.