Prezentacja możliwości Alibaba Cloud podczas „Dnia IT”

Czy możliwe jest wspierania branży medialnej na świecie poprzez cloud computing? Zdecydowanie tak! Najlepszym dowodem na to jest współpraca Alibaba Cloud z międzynarodowymi federacjami piłkarskimi, czyli FIFA i UEFA. Jej szczegóły zdradził Yanan Wen, Architekt Rozwiązań Cloudowych w Alibaba, podczas Dnia IT, organizowanego przez firmę Studio Tech.

Podczas wystąpienia Yanan Wen skupił się na tym, jak w trakcie zeszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, prowadzone były transmisje w chmurze do ponad dwudziestu milionów osób jednocześnie, a za pomocą sztucznej inteligencji, przygotowywane były skróty meczów. Projekt zakończył się wielkim sukcesem, a przy współpracy z FIFA i UEFA, będzie sukcesywnie rozwijany.

Wśród uczestników spotkania, duże zainteresowanie wzbudziła technologia Narrowband HDTM. System ten wykorzystuje deep learning, czyli mechanizm tworzenia sieci neuronowych, dzięki którym sztuczna inteligencja uczy się o wiele szybciej. Przy użyciu „głębokiego uczenia”, AI analizuje wideo, aby przy zmniejszaniu przepustowości nawet do 40%, zachować wciąż tak samo wysoką jakość obrazu.

Nie zabrakło też szczegółowych informacji na temat bezpieczeństwa. Alibaba Cloud spełnia rygorystyczne wymagania Unii Europejskiej dotyczące ochrony danych osobowych swoich klientów. Dane mogą być przechowywane na serwerach znajdujących się w Unii Europejskiej, np. we Frankurcie. Alibaba Cloud dba także o bezpieczeństwo praw autorskich swoich partnerów, skutecznie blokując możliwość nagrywania ekranu czy nieupoważnionego dostępu do transmitowanych treści.

ABC Data, od sierpnia ubiegłego roku, jest jedynym oficjalnym partnerem Alibaba Cloud w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem współpracy jest wsparcie cyfrowej transformacji w regionie CEE, za pomocą wydajnych, niezawodnych i efektywnych finansowo produktów oraz usług cloudowych.

Jesteś zainteresowany współpracą? Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat Alibaba Cloud lub innych produktów chmurowych w ABC Data? Napisz do Adama Bielawskiego lub na ogólny adres. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.