Postaw na bezpieczeństwo z szyfrowanymi dyskami SSD Kingstona

W dobie cyfrowej transformacji dane stały się najcenniejszym zasobem każdej organizacji. Świadome tego firmy inwestują miliony, by zadbać o ich właściwą ochronę i nie dać się zaskoczyć cyberprzestępcom, którzy podejmują coraz bardziej wymyślne metody ataków. Zwycięstwo w tym technologicznym wyścigu zbrojeń umożliwiają takie rozwiązania, jak szyfrowane dyski SSD Kingstona.

Raporty dotyczące ubiegłego roku potwierdzają, że walka o obronę danych trwa w najlepsze. Liczba ataków regularnie rośnie z kwartału na kwartał, a skutki zaniedbań organizacji w kwestii bezpieczeństwa potrafią być dotkliwe i przynosić wielomilionowe straty.

O krok przed cyberprzestępcami

Organizacje na całym świecie traktują problem bardzo poważnie i inwestują w szkolenia pracowników oraz unowocześniają posiadane narzędzia pracy i ochrony danych. W ubiegłym roku, w ramach cyklu „Bezpieczna firma z Kingstonem”, przypominaliśmy, jak istotne jest dbanie o bezpieczeństwo danych przenoszonych na pendrive’ach. Co jednak w przypadku zasobów, które znajdują się na dyskach firmowych komputerów?

Odpowiedzią na potrzeby organizacji w tym zakresie są samoszyfrujące dyski, które chronią dane znajdujące się w systemach i aplikacjach zainstalowanych na komputerze. W przypadku modeli Kingston SSD UV500 stosowane jest szyfrowanie sprzętowe metodą AES z 256-bitowym kluczowym. Zastosowane rozwiązania są zgodne z nową specyfikacją TCG Opal 2.0, wedle której nieuprawniona osoba nie może dostać się do danych nawet wówczas, gdy fizycznie ma dostęp do dysku. To standard wypracowany przez organizację Trusted Computing Group, która zrzesza największych producentów dysków, oprogramowania i sprzętu.

Dlaczego dysk samoszyfrujący Kingston?

W modelach UV500 szyfrowanie jest zawsze aktywne, a klucze są tworzone i przechowywane na dysku. Urządzenia są zgodne z oprogramowaniem wspierającym TCG Opal takich firm, jak WinMagic, McAfee, Sophos czy Symantec, a samo ich wdrożenie jest szybkie i łatwe do przeprowadzenia. Dyski zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewniać użytkownikom bezpieczeństwo przy jednoczesnym utrzymaniu wydajność odpowiadającej współczesnym potrzebom. W sprzedaży dostępne są różne rozmiary dysków, SSD M.2, SSD mSATA i SSD 2,5 cala, a każdy z nich w równym stopniu przekłada się na oszczędności i bezpieczeństwo organizacji, które m.in. mogą łatwiej zadbać o zgodność z przepisami RODO.

Nie daj się zaskoczyć – postaw na szyfrowany dysk SSD

Wyciek danych może nastąpić z różnych przyczyn. Organizacje najczęściej obawiają się ataku hakerów, ale jak pokazują przypadki z ostatniej dekady, nierzadko cenne zasoby dostają się w niepowołane ręce, bo zostały omyłkowo udostępnione, zapisane w ogólnodostępnej przestrzeni lub znalazły się na zagubionym i niezabezpieczonym nośniku. By uniknąć niemiłej niespodzianki tego typu, warto zmodernizować posiadany sprzęt i postawić na właściwe urządzenia. Szyfrowane dyski SSD to dzisiaj niepisany standard, podobnie jak szyfrowane pamięci USB.

Sprawdź aktualne ceny dysków SSD Kingston UV500 w Interlinku!

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.