Pomysły na prezenty rozwijające kreatywność dziecka

Znaleźć dobry prezent dla dziecka, który nie tylko sprawi mu wiele radości, ale też wpłynie na rozwój jego umiejętności i kreatywności, nie jest łatwo. Czym można zainteresować rodziców, wujków i dziadków szukających idealnego upominku np. dla dziecka idącego do Pierwszej Komunii? Oto nasze propozycje.

Jimu Robot

Zestawy klocków są wśród najczęściej polecanych prezentów dla dzieci. Nie tylko mogą one zająć małego właściciela na wiele tygodni. Wpływają też na rozwój jego wyobraźni, kreatywności, koncentracji, inteligencji wizualno-przestrzennej czy sprawności manualnej. Nasza propozycja, nie mogło być inaczej, jest blisko związana z technologią – to zestawy klocków do budowy interaktywnych robotów. Dostępne w czterech wersjach, w zależności od poziomu zaawansowania, pozwalają młodym konstruktorom tworzyć i wprawiać w ruch zarówno predefiniowane modele, jak i wytwory własnej wyobraźni. Przy okazji uczą podstaw projektowania elektroniki i programowania. Młodzi wynalazcy mogą kontrolować swoje projekty za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona, a wykorzystując serwis społecznościowy, także wymieniać się planami z innymi konstruktorami z całego świata.

W skład poszczególnych zestawów wchodzą m.in. stanowiący jednostkę główną mikrokomputer, czujniki pozwalające robotowi omijać przeszkody na trasie czy serwomotory – silniki elektryczne odpowiedzialne za jego ruch.

3Doodler Create

Niemniej możliwości zabawy i atutów edukacyjnych ma 3Doodler Create, którym można rysować w trójwymiarze. Kompaktowy i łatwy w obsłudze długopis pozwala tworzyć trójwymiarowe obiekty o rozmaitych kształtach z roztopionego plastiku ABS lub PLA. Wzmocniona dysza i głowica sprawiają, że edycja Create jest jeszcze bardziej wytrzymała i umożliwia twórczą zabawę z większą liczbą różnych materiałów. Bliscy małych artystów na pewno chętnie rozważą zakup takiego prezentu, pozwalając im twórczo rozwijać swoje pasje.

3D ODO Play

drukarka-odoDrukarka 3D kojarzy się dzisiaj wielu konsumentom z zastosowaniami profesjonalnymi, często nawet przemysłowymi. Tymczasem dostępne są też urządzenia dedykowane użytkownikom indywidualnym, proste w obsłudze i przyjazne nawet dzieciom. Taka jest zaprojektowana do celów edukacyjnych drukarka 3D ODO Play.

Waży ona niespełna sześć kilogramów, jest w pełni bezpieczna, a do tego obsługuje wszystkie popularne systemy operacyjne, jak Windows 7, 8, Linux czy MacOS. Zapewnia szybkość druku na poziomie pięciu centymetrów na sekundę, pozwalając realizować nawet najśmielsze projekty młodego umysłu. Z jej ogromnych możliwości korzystać mogą zresztą nie tylko dzieci, ale też dorośli, projektując np. potrzebne przedmioty do użytku domowego.

Smart Fit

Przedstawiliśmy propozycje na prezent dla małych artystów, programistów czy inżynierów, ale nie zapominamy też o młodych sportowcach. Profesjonalni atleci regularnie korzystają z dobrodziejstw technologii, by dbać o swoje organizmy, śledzić wyniki treningów i poprawiać własne osiągnięcia. Do ich ulubionych gadżetów należą opaski fit i smartwatche. To kolejny pomysł na doskonały prezent komunijny czy urodzinowy dla kilkulatka czy nastolatka. Producenci współczesnych akcesoriów smart fit celują w przystępność i uniwersalność. Tym też kierowali się twórcy akcesoriów z rodziny IFIT. Przykładem jest niewielka opaska Link, która stawia na minimalizm, przedstawiając potrzebne informacje w czytelny sposób za pomocą diod. Wśród jej funkcjonalności są liczniki spalonych kalorii, pokonanych kilometrów i zrobionych kroków. Równie atrakcyjną propozycją dla klientów jest TomTom Runner 2 Cardio+Runner, który łączy elementy typowego smartwatcha, odtwarzacza muzyki i czujnika tętna. Dokonały upominek dla małego sportowca.

Gogle VR

Wiele się mówi o wirtualnej rzeczywistości w kontekście jej potencjalnych zastosowań w rozrywce czy biznesie. Część rodziców może chcieć wprowadzić swoje dzieci w świat tej nowatorskiej technologii, inwestując w okulary VR. Poznać jej wszystkie walory pozwalają dzisiaj nie tylko wymagające potężnych komputerów, drogie zestawy urządzeń, ale też gogle dedykowane do pracy ze smartfonami. Model taki, jak Modecom Volcano Blaze współpracuje z telefonami o przekątnej od 4,5 do 5,7 cala i wykorzystując aplikację Google Cardboard, by przenieść użytkownika do świata wirtualnej rozrywki. Oglądanie filmów z popularnych portali społecznościowych czy granie w dedykowane technologii gry stanowi niezwykłe przeżycie, a nie sposób nie wspomnieć też o sporej grupie aplikacji edukacyjnych.

modecom volcano vr exp_7 -600x800-

Źródło: http://blaze.modecom.sk/index.html

Maj to okres komunijny, gdy wielu konsumentów szuka oryginalnych i praktycznych prezentów dla młodych ludzi. Warto zasugerować im upominek zaawansowany technologicznie o sporej wartości edukacyjnej, jak jeden z produktów z naszej listy.

Boy experiencing virtual reality

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.