Plan wykonany! – ABC Data Team na Triathlonie IT

Triathlon IT to jedna z największych imprez sportowych w branży. W piątej edycji zawodów uczestniczyła też ABC Data Team, która spisała się bardzo dobrze na dystansie sprinterskim.

TriathlonIT mainNie boimy się żadnych wyzwań. Dlatego rękawicę rzuconą dystrybucji przez Ingram Micro Polska na pięć tygodni przed startem zawodów, podnieśliśmy z ochotą. Do Wielkopolski pojechało dwóch naszych reprezentantów, Paweł Ryniewicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Value+ oraz Wojciech Skoblewski, Analityk Kredytowy. Cele były ambitne i nawet odniesiona kilka dni przed startem kontuzja Pawła nie zmniejszała naszej wiary w końcowy sukces.

W ramach zawodów uczestników czekała kombinacja pływania, kolarstwa i biegania. Trudny test wytrzymałości i wszechstronności w malowniczej scenerii Jeziora Powidzkiego. Nasi reprezentanci od początku popisywali się solidnym tempem i spokojnie realizowali przedstartowe założenia. Paweł po odcinku pływackim był czternasty, ale później zaczął nadrabiać dystans. Ostatecznie dotarł na metę jako jedenasty, piąty w swojej kategorii wiekowej i jednocześnie pierwszy spośród reprezentantów firm dystrybucyjnych. Wojciech był z kolei czterdziesty piąty w klasyfikacji generalnej i osiemnasty w swojej kategorii wiekowej, osiągając czas poniżej 1:45:00. W zawodach  sprinterskich zwyciężył Marcin Michnicki z Efitness Racing Team, osiągając czas 1:13:10.

Wyniki reprezentantów ABC Data Team:

Paweł Ryniewicz 1:20:36
Wojciech Skoblewski 1:43:15

Paweł Ryniewicz:  To były moje siódme zawody triathlonowe w ogóle, ale pierwsze rozgrywane w konwencji „bliżej natury”, czyli na rowerach górskich i z konkurencją biegową rozgrywaną na nieutwardzonej nawierzchni. Spodziewałem się, że jazda na rowerze może być ciężka, ale nie przypuszczałem, że będzie aż tak trudno. Mnóstwo piachu, jazda po tak zwanej „tarce” i wszędobylski pył to nie jest coś, do czego przygotowuję się na co dzień w domu, spędzając godziny na trenażerze (o piach w domu „dba” mój pies, a pył jest specjalizacją dzieci ;)). Pomimo tych niedogodności, udało się uzyskać ósmy czas odcinka rowerowego spośród wszystkich startujących. Bieganie po lesie też nie należy do moich specjalizacji, a upał w dniu zawodów na pewno nie pomagał. Ponownie jednak udało się przyzwoicie pobiec i ukończyć zawody z dziewiątym czasem odcinka. Jako podsumowanie mogę zarekomendować wszystkim chętnym udział w kolejnych edycjach Triathlonu IT. To bardzo kameralna, ale przez to przemiła impreza, podczas której można się pościgać, ale też porozmawiać w luźniejszej atmosferze z koleżankami i kolegami z branży.

Wojciech Skoblewski: Jestem zadowolony, choć czuję, że mój wynik mógł być dużo lepszy. Etap pływacki był wydłużony, na pewno musieliśmy pokonać więcej niż 750 metrów, ale to często zdarza się na zawodach, ze względu na przesunięcie bojek, które się opływa. Na odcinku rowerowym straciłem trochę cennego czasu, bo dwukrotnie wypadłem z trasy i musiałem ratować się przed upadkiem. Kilkadziesiąt sekund na pewno to kosztowało. Trasa była trudna, wyboista. Przed zawodami sprawdzaliśmy z Pawłem i wydawało się, że 15-20% będzie po drodze szutrowej. W rzeczywistości okazało się, że było około 50%. Bieg do łatwych również nie należał, bo teren był pagórkowaty, a odcinek prowadził po leśnej drodze. Zadanie utrudniał jeszcze upał, ale do mety udało się dobiec. Same zawody oceniam bardzo pozytywnie, choć nie określałbym ich mianem triathlonu, a bardziej cross triathlonem. 🙂

Gratulujemy naszym reprezentantom i dziękujemy innym uczestnikom za rywalizację na najwyższym poziomie!

Lato dopiero się rozpoczyna i przed sportowcami z ABC Data jeszcze wiele imprez sportowych. Relacje ze startów naszej ekipy w maratonach, runmageddonach czy wyścigach MTB znajdziesz na ABC Data News.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.