Gdyby Matka Teresa współpracowała z Jamesem Deanem…

Każdy człowiek kieruje się w życiu nieco innymi wartościami. Ma różne poglądy i oczekiwania wobec świata. Nie powinno to jednak uniemożliwiać współpracy. Nawet tak różne osobowości jak troskliwa Matka Teresa z Kalkuty i buntownik James Dean powinny działać i osiągnąć razem coś niezwykłego. Tym bardziej, że technologie, które to umożliwiają są na wyciagnięcie ręki. To pokazywała jedna z kampanii Cisco sprzed kilku laty.

Promując swoje nowe rozwiązania sieciowe, amerykański producent zachęcał użytkowników do współpracy. Przy okazji pokazywał, że nawet najbardziej odmienne charaktery i osoby o zupełnie różnych poglądach mogą wspólnie osiągać niesamowite efekty. Wspomniana wyżej para była tylko jednym z takich przykładów. W innych pojawiali się też choćby Karol Darwin i Dalajlama, którzy wykorzystując swoją wiedzę i inteligencję, dokonywali rewolucyjnych odkryć. Cała akcja angażowała dodatkowo odbiorców, aktywizując ich do podsyłania własnych wizji efektów takich kooperacji i jednocześnie pokazując im, że dzięki nowym technologiom wszystko jest możliwe.

Compass pointing to Big Data concept

Nawet dzisiaj marketingowa akcja Cisco wydaje się nad wyraz trafna. Ludzie są w stanie osiągać znakomite wyniki w różnych dziedzinach, jeśli tylko współpracują. Współcześnie jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, bo wszelkie bariery i trudności z reguły usuwa nowoczesny sprzęt,  rozwiązania sieciowe, telekomunikacyjne, chmurowe. Zresztą w ofercie ABC Data można znaleźć wiele takich produktów lub usług. Umożliwiają one kooperację, a przy tym szybszą i prostszą pracę, umożliwiającą osiąganie lepszych wyników.

Te dodatkowe możliwości oferowane wraz z rozwojem technologii są szczególnie ważne w Polsce, jak pokazuje badanie TNS Polska dla oddziału firmy 3M,  kraju ludzi bardzo kreatywnych, ale jednocześnie indywidualistów. W osiąganiu wyjątkowych wyników często przeszkadza im brak zaufania do innych i niska elastyczność. Te wady i kłopoty w komunikacji wiele współczesnych rozwiązań pozwala pokonać lub przynajmniej po części je ograniczyć. Dzisiaj, przy odpowiednim zaangażowaniu firm i ich pracowników, a także dobrych inwestycjach, można stworzyć znakomite zespoły złożone z całkowicie przeciwnych charakterologicznie osobowości. Jak Matka Teresa z Kalkuty i James Dean. Wystarczy do tego czasami tylko jeden krok.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.