Ekspert o… security w 2017 roku

Bezpieczeństwo danych to problem, który dotyczy każdej firmy. Zdaniem członków Global Technology Distribution Council przedsiębiorstwa w 2017 roku nadal koncentrować się będą na zabezpieczaniu swoich najcenniejszych informacji, w tym tych dotyczących finansów oraz swoich klientów i partnerów. O komentarz dotyczący rynku security i aktualnych trendów poprosiliśmy Damiana Przygodzkiego, Senior Systems Engineera Value+ ABC Data.

Raport „Insights Into 2017” wskazuje, że w segmencie systemów bezpieczeństwa następuje zmiana z dedykowanych konkretnym zadaniom rozwiązań na rzecz bardziej wszechstronnych platform.

Damian Przygodzki, Senior Systems Engineer Value+ ABC Data: Zunifikowane platformy, które integrują rozmaite rozwiązania, jednocześnie upraszczając i automatyzując zarządzanie bezpieczeństwem organizacji, są zdecydowanie przyszłością całego segmentu. Kluczowa staje się gotowość na wszelki rodzaj zagrożenia, możliwość reagowania na ataki w czasie rzeczywistym i dopasowywania dostępnych rozwiązań do swojego modelu biznesowego, niezależnie, czy mowa na przykład o chmurze prywatnej, czy publicznej. Przedsiębiorcom zależy na obniżaniu kosztów operacyjnych, sprawnym identyfikowaniu zagrożeń i ogólnej prostocie stosowanych rozwiązań, dlatego coraz częściej wybierają oni właśnie systemy oferujące szeroki zakres ochrony.Protection concept of digital and technological.

Jak bardzo zmienił się rynek security pod wpływem rozwiązań chmurowych?

DP: Z technicznego punktu widzenia chmura stanowi naturalną ewolucję tradycyjnego świata IT. Nie jest więc zaskoczeniem, że odmieniła ona też sposób myślenia firm o bezpieczeństwie. Rozwój cloud computingu zmusza cały rynek security do ewolucji i dostosowania się do nowej, cieszącej się coraz większym zaufaniem technologii. Chcąc zabezpieczać swoje zasoby, wrażliwe dane biznesowe, przedsiębiorstwa muszą zaadaptować znane i wykorzystywane od lat rozwiązania do wersji cloudowej. To z kolei sprawia, że vendorzy sprzedający na przykład systemy zarządzania tożsamością czy skanery anti-malware muszą dostosować je do funkcjonowania w nowym środowisku i radzenia sobie z innymi wyzwaniami. Trwający od lat wyścig producentów zabezpieczeń i cyberprzestępców przeniósł się teraz do chmury. Ci drudzy szukają kolejnych możliwości ataku, zmuszając vendorów i dystrybutorów do oferowania nowych rozwiązań, które będą skuteczniejsze i lepiej dopasowane do oczekiwań klientów. Za sprawą cloud computingu szybko rośnie również znaczenie szyfrowania danych. Firmy chcą mieć pewność, że wysyłane poza ich siedzibę i przechowywane u zewnętrznych providerów informacje nie dostaną się w niepowołane ręce i nie zostaną w niewłaściwy sposób wykorzystane.

Zachęcamy również do sprawdzenia komentarzy naszych ekspertów na temat rynków cloud computingu, internetu rzeczy, digital signage i centrów danych.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.