Alibaba Cloud i ABC Data nawiązują strategiczną współpracę

ABC Data nawiązała strategiczną współpracę z Alibaba Cloud, a więc oferującą rozwiązania chmurowe częścią Alibaba Group. Celem jest wsparcie cyfrowej transformacji w regionie CEE za pomocą wydajnych, niezawodnych i efektywnych kosztowo produktów i usług cloudowych.

W ramach umowy zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Alibaba Cloud w Polsce i siedmiu innych krajach regionu: w Czechach, Rumunii i Estonii oraz na Litwie, Łotwie, Słowacji oraz Węgrzech. Klienci będą mogli, poprzez platformę ABC Data Cloud, skorzystać z pełnej oferty produktów i usług chmurowych Alibaba Cloud, w tym m.in. wirtualnych serwerów, hostingu, backupu, storage’u, rozwiązań sieciowych, IoT, Big Data czy SI.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z ABC Data – dystrybutorem, który ma doskonale rozbudowaną sieć partnerów. To ważny krok w kierunku dalszego rozwoju naszych technologii i zaznaczania obecności w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Alibaba Cloud chce stać się dostawcą pierwszego wyboru dla firm z tego regionu, niezależnie od ich wielkości. Dokonamy tego oferując im pełne portfolio naszych usług chmurowych i pomagając w rozwoju biznesu w Chinach i w Azji – mówi Toni Cheng, Dyrektor Generalny Alibaba Cloud w regionie Niemiec i Europy Środkowo-Wschodniej.

Ali3

Polskie firmy, chcące skorzystać z rozwiązań Alibaba Cloud, będą mogły liczyć na wsparcie techniczne w języku polskim. Ich informacje przechowywane będą w data center we Frankfurcie lub, w zależności od preferencji, w dowolnym innym spośród siedemnastu centrów danych Alibaba Cloud na całym świecie. Resellerzy rozwiązań chmurowych docenią natomiast efektywne wsparcie oraz uproszczoną i przyjazną komunikację, gdyż bezpośrednim punktem kontaktu będą znani im specjaliści z ABC Data, z doskonałą znajomością technologii Alibaba Cloud.

Alibaba Cloud wykorzysta również swoje doświadczenie w projektach z obszaru transformacji cyfrowej oraz zasoby Alibaba Group, by tworzyć szyte na miarę rozwiązania dla firm, które chcą rozwijać biznes w Chinach oraz regionie Azji i Pacyfiku.

Nieustannie rozwijamy nasze portfolio, wzbogacając je o rozwiązania wiodących dostawców usług chmurowych – przekonuje Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data S.A. Dzięki bezpośredniej działalności w ośmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej możemy zagwarantować naszym partnerom skuteczne dotarcie do klientów w tym regionie. Jako jedna z pierwszych firm w Europie rozpoczynamy współpracę z Alibaba Cloud i będziemy oferować technologie tego kluczowego dostawcy usług chmurowych za pośrednictwem naszych partnerów w Polsce i w krajach CEE. Zapewniając dostęp do wiodących rozwiązań Alibaba Cloud na platformie ABC Data Cloud, liczymy, że coraz więcej polskich firm zdecyduje się na przeniesienie zasobów IT do chmury – dodaje Ilona Weiss.

Zachęcamy do rejestracji na ABC Data Cloud. Szczegółowe informacje o platformie są dostępne w tym miejscu.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.